Oʻzbekistonga Pfizer, Moderna yoki JSST tasdiqlagan boshqa vaksina kelishi kutilmoqda — Botir Qurbonov
11:05 28 Iyun 2021 Jamiyat
7281 0
Chet elga oʻqishga ketmoqchi boʻlgan fuqarolarimizdan savollar kelib tushmoqda: Nega Oʻzbekistonda JSST tasdiqlagan vaksinalar bilan emlash olib borilmayapti?
Ushbu savolga Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmati boshligʻi oʻrinbosari Botir Qurbonov javob berdi:
“Avgust oyida Oʻzbekistonga ”Covax" dasturi doirasida AstraZeneca (CovieShield emas), Pfizer, Moderna yoki JSST tasdiqlagan boshqa vaksina kelishi kutilmoqda”, deydi Qurbonov.

Botir Kurbanov:Pfizer, Moderna or another WHO-approved vaccines are expected to arrive in Uzbekistan
11:05 28 June 2021 Jamiyat
7297 0
Many citizens who want to study abroad ask the following question: Why is Uzbekistan not vaccinated with WHO-approved vaccines?
Deputy Head of the Sanitary and Epidemiological Surveillance and Public Health Service Botir Kurbanov answered the question:
"In August, AstraZeneca (not CovieShield), Pfizer, Moderna or another WHO-approved vaccines are expected to arrive in Uzbekistan as part of the COVAX program".