O‘zbekiston Prezidenti Turkman xalqining milliy yetakchisi bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Ashxobod shahriga kelgach, Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Ikki tomonlama kun tartibidagi dolzarb masalalar ko‘rib chiqildi.
O‘zbekiston bilan Turkmaniston o‘rtasidagi ko‘p qirrali munosabatlar jadal rivojlanib, mamlakatlarimiz strategik sherikligi izchil mustahkamlanayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Savdo, sanoat, energetika, qishloq va suv xo‘jaligi, transport sohalarida va boshqa ustuvor yo‘nalishlarda amaliy hamkorlik kengayib borayotgani ta’kidlandi.
O‘zbekiston va Turkmaniston yetakchilari mintaqaviy hamkorlik masalalari yuzasidan ham fikr almashdilar, bo‘lajak tadbirlar rejasini ko‘rib chiqdilar.

The President of Uzbekistan met with the National Leader of the Turkmen people
Upon arrival in Ashgabat city, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the National Leader of the Turkmen people, Chairman of the Halk Maslahaty of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov.
Topical issues on the  bilateral agenda were discussed.
The sides noted the dynamic development of Uzbek-Turkmen multifaceted relations and consistent deepening of strategic partnership between the two countries.
Enhancing practical cooperation in trade, industry, energy, agriculture, water management, transport and other priority areas was emphasized.
Uzbek and Turkmen leaders also exchanged views on issues of regional cooperation and reviewed the schedule of upcoming events.