11:08 07 Avgust 2021 Jamiyat
Oʻzbekiston Xalq demokratik partiyasining 7-avgust kungi navbatdan tashqari plenumida 2021-yilgi Prezidentlik saylovida Maqsuda Vorisovani nomzod sifatida koʻrsatish masalasi muhokama qilindi.
Plenum davomida Maqsuda Vorisova nomzodi partiya qurultoyida nomzod sifatida ilgari surish taklifi bildirildi. Soʻzga chiqqanlar bu taklifni bir ovozdan maʼqulladi.
M.Vorisova 1961-yil Toshkent shahrida tugʻilgan. 1984-yili Toshkent meditsina institutini tugatgan. Koʻp yillar davomida sogʻliqni saqlash tizimida, shuningdek, bosh vazir oʻrinbosari — Xotin-qizlar qoʻmitasi raisi, Mahalla va oilani qoʻllab-quvvatlash vazirining birinchi oʻrinbosari, Senat aʼzosi, Qonunchilik palatasi deputati sifatida faoliyat yuritgan.

The People's Democratic Party nominates Maqsuda Vorisova as presidential candidate
The extraordinary plenum of the People's Democratic Party of Uzbekistan on August 7 discussed the nomination of Maksuda Vorisova as a candidate in the 2021 presidential election.
During the plenum, Maksuda Vorisova was nominated as a candidate at the party congress. Speakers unanimously approved the proposal.
M.Vorisova was born in 1961 in Tashkent. In 1984 she graduated from the Tashkent Medical Institute. For many years she has worked in the health care system, as well as Deputy Prime Minister - Chairman of the Women's Committee, First Deputy Minister of Mahalla and Family Support, Member of the Senate, Member of the Legislative Chamber.