16:23 06 Mart 2018 Jamiyat
“Osiyo” serialidagi  Demir roli bilan o’zbek tomoshabinlariga yaxshi tanish bo’lgan mashhur turk aktyori Murat Yildirim Muxlisa Azizovaning “Scorpion” filmida suratga tushadi.
5 mart kuni Yosh kinoijodkorlar kengashi raisi hamda film prodyuseri Oybek Abdushukurov Murat bilan Istambul shahrida shartnoma imzoladi.
Murat Yildirim 1979 yilda Turkiyaning tarixiy Konya shahrida tug’ilgan.
“Buyok yolg’on” (2004), “To’fon” (2006), “Osiyo” (2007-2009), “Ishq va jazo” (2010),  “Tun qirolichasi” (2016) seriallaridagi rollari bilan muxlislar qalbidan joy olgan. Shuningdek, aktyor ishtirokidagi “Adabiy ishq”, “Sukut” va boshqa filmlar katta shuhrat qozongan.
Murat 2017 yilda “Ayla” nomli filmda suratga tushdi.
Murat O’zbekistonga rafiqasi, marokashlik mashhur aktrisa va model Imane Elbani bilan birga tashrif buyuradi.
Imane 2008 yilda “Marokko go’zali”, keyinroq esa “Miss Arab World” sovrinlarini qo’lga kiritgan. U Sharqning 50 nafar eng go’zal ayollari safiga kiradi. Turkiya Prezidenti Rejeb Tayyip Erdog’an shaxsan Murat uchun Imanega sovchilik ham qilgan.
“Scorpion”da Murat Yildirim suratga tushadigan sahnalar Buxoro viloyatida suratga olinadi. Uning aynan qaysi obrazda chiqishi hozircha sir tutilmoqda.
Film ijodkorlarining ma’lumotiga ko’ra, Murat Yildirim O’zbekistonga turmush o’rtog’i bilan tashrif buyurib, olti kun davomida suratga olish ishlarida qatnashadi.
Mazkur film O’zbekiston yoshlar ittifoqi, “O’zbekkino” Milliy agentligi, O’zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi, O’zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi hamda Kinematografiyani rivojlantirish markazi tomonidan suratga olinmoqda.

Turkish superstar will play a role in “Scorpion”
Famous Turkish actor Murat Yildirim is familiar to Uzbek audience with his role of Demir from “Asi” TV series. The actor will play a role in the film of Mukhlisa Azizova – “Scorpion”.
On March 5, chairman of the Council of Young Cinematographers and the film producer Oybek Abdushukurov signed an agreement with Murat Yildirim, in Istanbul.
Murat Yildirim was born in 1979, in Konya.
The actor became famous thanks to TV series “Big Lie” (2004), “Storm” (2006), “Asi” (2007-2009), “Love and Punishment” (2010), “Queen of Night” (2016). Such films with his participation as “Endless Love” and “Silence” also became very popular.
In 2017, Murat starred in the film “Ayla”.
The scenes with Murat Yildirim in “Scorpion” will be shot in Bukhara region. At the moment, his role is kept secret.
This project is implemented with support of the Union of Youth of Uzbekistan, “Uzbekkino” National Agency, the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, the National Television and Radio Company of Uzbekistan and the Center for Development of Cinematography.